Sort by

Connor B has logged 546 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Mad God: Part 1

Mad God: Part 1

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★½
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Disciple

The Disciple

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Everything Will Be OK

Everything Will Be OK

2006
×
Edit this entry  
22
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★
Edit this entry  
21
Station Eleven

Station Eleven

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
21
On Memory

On Memory

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
21
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Drowning in Potential

Drowning in Potential

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beginners

Beginners

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Heike Story

The Heike Story

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The North Water

The North Water

2021
×
★★★★
Edit this entry