Sort by

Connor B has logged 39 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Greenhouse

The Greenhouse

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Archipelago

Archipelago

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Archipelago

Archipelago

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
All These Sons

All These Sons

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Live In London - Little Simz

Live In London - Little Simz

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Everything in the End

Everything in the End

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
North by Current

North by Current

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Listening to Kenny G

Listening to Kenny G

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Life After Hoop Dreams

Life After Hoop Dreams

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Passion Project

Passion Project

2021
×
Edit this entry  
23
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Christine

Christine

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Dreams of Cinema

Dreams of Cinema

2016
×
Edit this entry  
17
Drug War

Drug War

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Exiled

Exiled

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Troll

Troll

1986
×
★★
Edit this entry  
16
Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Six Feet Under: In Memoriam

Six Feet Under: In Memoriam

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Travis

Travis

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Ema

Ema

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry