DaisyBell has logged 26 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
We

We

1969
×
★★★
Edit this entry  
26
Double Down

Double Down

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
End

End

1992
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Land of the People

The Land of the People

1966
×
★★★
Edit this entry  
25
Beginning

Beginning

1967
×
★★½
Edit this entry  
25
Mountain Vigil

Mountain Vigil

1964
×
★★½
Edit this entry  
25
Inhabitants

Inhabitants

1970
×
★★★
Edit this entry  
25
Life

Life

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Sparrow

Sparrow

2008
×
★½
Edit this entry  
23
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★
Edit this entry  
19
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mothlight

Mothlight

1963
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★½
Edit this entry  
14
Window Water Baby Moving

Window Water Baby Moving

1959
×
★★★½
Edit this entry  
12
Stellar

Stellar

1993
×
½
Edit this entry  
07
Lot in Sodom

Lot in Sodom

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Free Fall

Free Fall

1964
×
★½
Edit this entry  
05
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tired Structures

Tired Structures

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
City Canvas

City Canvas

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
City Canvas

City Canvas

2018
×
Read prior review Edit this entry