• Crush

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★

  • Gehraiyaan

    ★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Fresh

    ★★★

  • 83

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Khel Khel Mein

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • Thalaivii

  • Bhoot Police

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

  • The Voyeurs

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Mimi

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Black Widow

    ½

  • Haseen Dillruba

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Pagglait

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ½

  • Coolie No. 1

    ½

  • AK vs AK

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Monday

    ★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Gunjan Saxena: The Kargil Girl

    ★★★½

  • Bench

  • Dating Amber

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ★★★

  • Love Aaj Kal

    ½

  • Malang

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Little Women

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Dolly Kitty and Those Twinkling Stars

    ★★★

  • War

    ★★½

  • The Zoya Factor

    ★★

  • Endings, Beginnings

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Kalank

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Entering Red

  • Simmba

    ★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Sanju

    ★★½

  • Raazi

    ★★★★

  • Sonu Ke Titu Ki Sweety