Sort by

Zoë has logged 703 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Doctor Chance

Doctor Chance

1998
×
★★★½
Edit this entry  
31
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★
Edit this entry  
31
Bird Box

Bird Box

2018
×
Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
21
How Fernando Pessoa Saved Portugal

How Fernando Pessoa Saved Portugal

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bring It On: Fight to the Finish

Bring It On: Fight to the Finish

2009
×
★★
Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
14
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
13
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★½
Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
★★
Edit this entry  
10
Heaven's Gate

Heaven's Gate

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hostel

Hostel

2005
×
★★★★
Edit this entry  
05
Special Effects

Special Effects

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Bring It On Again

Bring It On Again

2004
×
★★½
Edit this entry  
05
Bring It On: In It to Win It

Bring It On: In It to Win It

2007
×
★★
Edit this entry  
04
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★½
Edit this entry  
04
House on Bare Mountain

House on Bare Mountain

1962
×
★½
Edit this entry  
04
The Fallen Idol

The Fallen Idol

1948
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Edit this entry  
03
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★½
Edit this entry  
03
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
As Though Nothing Could Fall

As Though Nothing Could Fall

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Treasure of the Bitch Islands

Treasure of the Bitch Islands

1990
×
★★★
Edit this entry  
29
Max My Love

Max My Love

1986
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★
Edit this entry  
28
Q

Q

1982
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Case of the Morituri Divisions

The Case of the Morituri Divisions

1985
×
★★
Edit this entry  
28
Dharma Guns

Dharma Guns

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★½
Edit this entry  
27
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★
Edit this entry  
26
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Those Who Are Fine

Those Who Are Fine

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Chicks

Chicks

2009
×
Edit this entry  
23
Kaagaz Ke Phool

Kaagaz Ke Phool

1959
×
★★★½
Edit this entry  
23
Les Coquillettes

Les Coquillettes

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
Return to Bollene

Return to Bollene

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Wishing Well

Wishing Well

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Chaudhvin Ka Chand

Chaudhvin Ka Chand

1960
×
★★
Edit this entry  
22
The Ambulance

The Ambulance

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Searching

Searching

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Documentário

Documentário

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
Edit this entry