Sort by

wardah has logged 31 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Starstruck

Starstruck

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Early Man

Early Man

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★
Edit this entry  
05
Trespass Against Us

Trespass Against Us

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry