DAK_Branch has logged 61 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Edit this entry