Daken has logged 39 entries for films released in 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
★★
Edit this entry  
06
Mimic

Mimic

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Sherlock: The Abominable Bride

Sherlock: The Abominable Bride

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Persona 3 the Movie: #4 Winter of Rebirth

Persona 3 the Movie: #4 Winter of Rebirth

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
11.22.63

11.22.63

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Apple & Onion

Apple & Onion

2016
×
★★
Edit this entry  
11
Infinity Train

Infinity Train

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
Shelter

Shelter

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Persona 5 the Animation: The Day Breakers

Persona 5 the Animation: The Day Breakers

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Life Is Strange: Directors' Commentary

Life Is Strange: Directors' Commentary

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Quel bravo ragazzo

Quel bravo ragazzo

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
No Touching

No Touching

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
7 Rules

7 Rules

2016
×
Edit this entry  
27
Silent Hills P.T.

Silent Hills P.T.

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

2016
×
★★
Edit this entry  
16
Gantz:O

Gantz:O

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Birch

The Birch

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Cured

Cured

2016
×
★★
Edit this entry  
04
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Summer Camp Island

Summer Camp Island

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Kingsglaive: Final Fantasy XV

Kingsglaive: Final Fantasy XV

2016
×
Edit this entry  
12
Brotherhood: Final Fantasy XV

Brotherhood: Final Fantasy XV

2016
×
Edit this entry  
12
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Santa Pac's Merry Berry Day

Santa Pac's Merry Berry Day

2016
×
Edit this entry  
09
Don't Hug Me I'm Scared 6

Don't Hug Me I'm Scared 6

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Don't Hug Me I'm Scared 6

Don't Hug Me I'm Scared 6

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Moonlight

Moonlight

2016
×
Edit this entry  
20
Journey to the Oscars

Journey to the Oscars

2016
×
Edit this entry  
14
Warcraft

Warcraft

2016
×
Edit this entry  
14
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
Edit this entry  
04
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
Edit this entry  
27
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
Edit this entry