RSS feed for Matt

Matt has logged 102 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Okja

Okja

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Casper

Casper

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tower

Tower

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sylvio

Sylvio

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Untold Tales of Armistead Maupin

The Untold Tales of Armistead Maupin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Score: A Film Music Documentary

Score: A Film Music Documentary

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Strange Ones

The Strange Ones

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Henry Gamble's Birthday Party

Henry Gamble's Birthday Party

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry