RSS feed for Matt
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Matangi / Maya / M.I.A.

Matangi / Maya / M.I.A.

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Canary

Canary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Just Friends

Just Friends

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wild Nights with Emily

Wild Nights with Emily

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Moment in the Reeds

A Moment in the Reeds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Studio 54

Studio 54

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cola de Mono

Cola de Mono

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Retablo

Retablo

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mario

Mario

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Cakemaker

The Cakemaker

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Transformer

Transformer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tucked

Tucked

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lez Bomb

Lez Bomb

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
On the Town

On the Town

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Emperor's Nightingale

The Emperor's Nightingale

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Puzzle

Puzzle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tab Hunter Confidential

Tab Hunter Confidential

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry