RSS feed for Matt
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★
Edit this entry  
03
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Sisters

Sisters

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Youth

Youth

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eat With Me

Eat With Me

2014
×
★★
Edit this entry  
04
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Innerspace

Innerspace

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Witches

The Witches

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry