RSS feed for Matt

Matt has logged 131 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Scare Package

Scare Package

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Gospel According to André

The Gospel According to André

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Kingmaker

The Kingmaker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Flawless

Flawless

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
De-Lovely

De-Lovely

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Words from a Bear

Words from a Bear

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Garry Winogrand: All Things Are Photographable

Garry Winogrand: All Things Are Photographable

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
McQueen

McQueen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Matangi / Maya / M.I.A.

Matangi / Maya / M.I.A.

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Retablo

Retablo

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry