• A Classic Horror Story

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • 12 Mighty Orphans

    ★★★

  • Loki

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Cherry

  • In the Earth

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★★★

  • The Little Things

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Downfalls High

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★½

  • Sock Six

    ½

  • OPAL

    ★★★½

  • The Undoing

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Antebellum

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Host

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Coming Out

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Half of It

    ½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★½

  • Honeydew

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★★

  • Shirley

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Outsider

    ★★

  • The Grudge

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • The Fall

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★½

  • The Forest of Love

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Other Lamb

    ½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Babyteeth

    ½

  • The Painted Bird

    ★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★★½