Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
Read the review Edit this entry  
29
Calibre

Calibre

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Scarface

Scarface

1983
×
★★
Edit this entry  
29
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Respect

Respect

2021
×
Edit this entry  
23
Rift

Rift

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★
Edit this entry  
22
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★
Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Hunted

The Hunted

2003
×
★★½
Edit this entry  
17
Free Guy

Free Guy

2021
×
Edit this entry  
14
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Old

Old

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Captive

The Captive

2014
×
½
Edit this entry  
08
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Box

The Box

2009
×
★★★★
Edit this entry  
05
High Tension

High Tension

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Clown

Clown

2014
×
½
Edit this entry  
04
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
Edit this entry  
04
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★½
Edit this entry  
03
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
I See You

I See You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Woodsman

The Woodsman

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Woman

The Woman

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Censor

Censor

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Challenger: The Final Flight

Challenger: The Final Flight

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★½
Edit this entry  
15
Zero Day

Zero Day

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
25
12 Mighty Orphans

12 Mighty Orphans

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry