• Sarpatta Parambarai

  • Black Widow

  • The Tomorrow War

  • Loki

  • Tom Clancy's Without Remorse

  • Wrath of Man

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Soul

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Old Guard

  • The Father

  • Bala

  • Asuran

  • Knives Out

    ★★★

  • Jallikattu

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Agent Sai Srinivasa Athreya

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Bacurau

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Hellboy

  • Us

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • Kumbalangi Nights

  • Glass

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

  • Badhaai Ho

  • Andhadhun

    ★★★★½

  • Venom

  • Outlaw King

  • The Nun

  • A Simple Favor

    ★★

  • Mile 22

  • Crazy Rich Asians

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Incredibles 2

  • Burning

    ★★★★

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Gonjiam: Haunted Asylum

  • Pacific Rim: Uprising

  • Upgrade

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

  • The Guilty

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

  • mother!

  • It

    ★★