Dalek1J has logged 232 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Minions Jingle Bells

Minions Jingle Bells

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Who: Mission to the Unknown

Doctor Who: Mission to the Unknown

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Prince for Christmas

A Prince for Christmas

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Night Before Christmas

The Night Before Christmas

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mayflower Voyagers

The Mayflower Voyagers

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Adventures of Ronald McDonald: McTreasure Island

The Adventures of Ronald McDonald: McTreasure Island

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Alexander the Great: The Path of Power

Alexander the Great: The Path of Power

×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
UHF

UHF

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Who: The Edge of Destruction

Doctor Who: The Edge of Destruction

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Daleks' Invasion Earth: 2150 A.D.

Daleks' Invasion Earth: 2150 A.D.

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dr. Who and the Daleks

Dr. Who and the Daleks

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Band's Visit

The Band's Visit

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice: The Online Musical

Beetlejuice: The Online Musical

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Batman vs. Dracula

The Batman vs. Dracula

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Elder

The Elder

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
T0-B1

T0-B1

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Ninth Jedi

The Ninth Jedi

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
What If

What If

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thriller Night

Thriller Night

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scared Shrekless

Scared Shrekless

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scooby-Doo! and the Monster of Mexico

Scooby-Doo! and the Monster of Mexico

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Legend of Sleepy Hollow

The Legend of Sleepy Hollow

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wind in the Willows

The Wind in the Willows

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scooby-Doo! and the Legend of the Vampire

Scooby-Doo! and the Legend of the Vampire

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frankenstein

Frankenstein

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scooby-Doo! and the Cyber Chase

Scooby-Doo! and the Cyber Chase

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Among Us

Among Us

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry