Dalek1J has logged 15 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
LEGO Star Wars: The Quest for R2-D2

LEGO Star Wars: The Quest for R2-D2

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
LEGO Star Wars: Bombad Bounty

LEGO Star Wars: Bombad Bounty

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
LEGO Star Wars: Revenge of The Brick

LEGO Star Wars: Revenge of The Brick

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lego Indiana Jones and the Raiders of the Lost Brick

Lego Indiana Jones and the Raiders of the Lost Brick

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Who: The Seeds of Death

Doctor Who: The Seeds of Death

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Who: The Wheel in Space

Doctor Who: The Wheel in Space

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Who: Fury from the Deep

Doctor Who: Fury from the Deep

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Who: Fury from the Deep

Doctor Who: Fury from the Deep

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Who: The Web of Fear

Doctor Who: The Web of Fear

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Who: The Enemy of the World

Doctor Who: The Enemy of the World

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Who: The Ice Warriors

Doctor Who: The Ice Warriors

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lego Batman: The Movie - DC Super Heroes Unite

Lego Batman: The Movie - DC Super Heroes Unite

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Who: The Abominable Snowmen

Doctor Who: The Abominable Snowmen

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry