Sort by

dal has logged 26 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
Read the review Edit this entry  
28
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sinfonía para Ana

Sinfonía para Ana

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Coco

Coco

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
My Sister's Keeper

My Sister's Keeper

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
Read the review Edit this entry  
10
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
08
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Love or My Passion

My Love or My Passion

2017
×
Read the review Edit this entry