Sort by

DallasFrance has logged 30 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Sunday

Black Sunday

1977
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
27
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Little Murders

Little Murders

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★
Edit this entry  
14
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★★
Edit this entry  
13
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sleuth

Sleuth

1972
×
★★★★
Edit this entry  
12
Thirst

Thirst

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Super Fly

Super Fly

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry