• The Northman

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★½

  • Robin Robin

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Attica

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Lead Me Home

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Procession

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cyrano

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Respect

    ★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The Windshield Wiper

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • On My Mind

    ★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★