Sort by

TJ has logged 44 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Last Days

Last Days

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Crash

Crash

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Fauve

Fauve

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
End Game

End Game

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lifeboat

Lifeboat

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Night at the Garden

A Night at the Garden

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Sheep

Black Sheep

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Holy Girl

The Holy Girl

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Save the Green Planet!

Save the Green Planet!

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Steamboy

Steamboy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sin City

Sin City

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Head-On

Head-On

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
24 Frames

24 Frames

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Moolaadé

Moolaadé

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ong Bak: Muay Thai Warrior

Ong Bak: Muay Thai Warrior

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fear X

Fear X

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Crime + Punishment

Crime + Punishment

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry