• No Time to Die

    ★★★★

  • VHS 94

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Karen

  • Malignant

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Seaspiracy

  • Cherry

    ★★

  • Hunter Hunter

    ★★★½

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

  • Host

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The Rental

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Hour of Lead

    ★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Relic

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★½

  • Cats

    ½

  • The Confession Killer

    ★★★

  • The Devil Next Door

    ★★★½

  • The Gallows Act II

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★½

  • Scare Package

    ★★★½

  • Jesus Is King

    ★★★½

  • Wrinkles the Clown

    ★★½

  • The Vigil

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Fingers

    ★★★

  • Haunt

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Full Force

    ★★★★

  • Aquaslash

    ★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • The Banana Splits Movie

    ★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Ma

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★½