Dallas has logged 386 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Love Guru

The Love Guru

2008
×
★½
Edit this entry  
30
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★★½
Edit this entry  
23
Tom and Jerry: The Magic Ring

Tom and Jerry: The Magic Ring

2001
×
★★★
Edit this entry  
23
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Devil Next Door

The Devil Next Door

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Confession Killer

The Confession Killer

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dream/Killer

Dream/Killer

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Fear of 13

The Fear of 13

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd

Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd

Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd

2003
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Cove

The Cove

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Halloweed

Halloweed

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Haunting Hour: Don't Think About It

The Haunting Hour: Don't Think About It

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jesus Is King

Jesus Is King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hills Run Red

The Hills Run Red

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★½
Edit this entry  
17
Hatchet III

Hatchet III

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Haunters: The Art of the Scare

Haunters: The Art of the Scare

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Haunted World of El Superbeasto

The Haunted World of El Superbeasto

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry