Dallas has logged 108 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Edit this entry  
26
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
19
Clown

Clown

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Frozen

Frozen

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
Clown

Clown

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Garbage Pail Kids Movie

The Garbage Pail Kids Movie

1987
×
Read the review Edit this entry  
07
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Drop Dead Fred

Drop Dead Fred

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Edit this entry  
03
Open Water

Open Water

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Signs

Signs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Grandma's Boy

Grandma's Boy

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Dead Snow

Dead Snow

2009
×
★★★½
Edit this entry