Sort by
  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • boygenius: the film

  • Scream VI

    ★★★★★

  • We Have a Ghost

    ★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Who Done It: The Clue Documentary

  • Halloween Ends

  • Smile

    ★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • Sick

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★

  • Causeway

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★★

  • Empire of Light

    ★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Day Shift

    ★★★

  • Not Okay

    ★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • The Sea Beast

    ★★★★½

  • Vengeance

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Godland

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Men

    ★★½

  • EO

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Umma

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Gone in the Night

    ★★★

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Forgive Us Our Trespasses

  • Scream

    ★★★★

  • The Book of Boba Fett

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½