Damian12 has logged 232 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Midway

Midway

2019
×
★½
Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Brick

Brick

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jerrod Carmichael: 8

Jerrod Carmichael: 8

2017
×
Edit this entry  
14
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
11
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Bo Burnham: Words, Words, Words

Bo Burnham: Words, Words, Words

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read prior review Edit this entry  
08
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry  
08
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Read prior review Edit this entry  
08
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Scarecrow

The Scarecrow

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry