Sort by

Damian has logged 746 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
Edit this entry  
30
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
Edit this entry  
30
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
Edit this entry  
29
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
Edit this entry  
27
Togo

Togo

2019
×
Edit this entry  
25
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
Edit this entry  
17
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
Edit this entry  
06
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
Edit this entry  
13
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
Read prior review Edit this entry  
08
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
I Vitelloni

I Vitelloni

1953
×
Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
Edit this entry  
24
Mouchette

Mouchette

1967
×
Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
Edit this entry  
16
Crawl

Crawl

2019
×
Edit this entry  
15
Boxcar Bertha

Boxcar Bertha

1972
×
Edit this entry  
05
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Shaft

Shaft

2019
×
Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
Edit this entry  
30
Some Kind of Wonderful

Some Kind of Wonderful

1987
×
Edit this entry  
25
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
Edit this entry  
19
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
Edit this entry  
18
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Edit this entry  
10
Serenity

Serenity

2019
×
Edit this entry  
04
Border

Border

2018
×
Edit this entry  
28
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
Edit this entry  
21
Who's That Knocking at My Door

Who's That Knocking at My Door

1967
×
Edit this entry  
10
Switchback

Switchback

1997
×
Edit this entry  
10
The Bear

The Bear

1988
×
Edit this entry  
08
Chef

Chef

2014
×
Edit this entry  
05
Dont Look Back

Dont Look Back

1967
×
Edit this entry  
05
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
Edit this entry  
30
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
Edit this entry  
28
Life

Life

2017
×
Edit this entry  
28
Dumbo

Dumbo

2019
×
Edit this entry  
28
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read prior review Edit this entry