• Pig

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Come True

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Sputnik

    ★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Save Yourselves!

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • 6 Underground

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Blood Quantum

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • A Good Woman Is Hard to Find

    ★★½

  • Blood on Her Name

    ★★

  • Porno

    ★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Dark Phoenix

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Rewind

    ★★

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • American Factory

    ★★½

  • I Am Mother

    ★★

  • Apollo 11

    ★★★½

  • Screwball

    ★★★½

  • Skyscraper

  • The Unthinkable

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • A Vigilante

    ★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★½

  • The Void

    ★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • The Ivory Game

    ★★