damien_ln has logged 28 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Maximum Risk

Maximum Risk

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Void

The Void

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Unthinkable

The Unthinkable

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Precious

Precious

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Midnight Express

Midnight Express

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Ivory Game

The Ivory Game

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Screwball

Screwball

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gold

Gold

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Purge

The Purge

2013
×
★½
Read the review Edit this entry