RSS feed for Damirio
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Where the Truth Lies

Where the Truth Lies

2005
×
Edit this entry  
18
Salome

Salome

1953
×
Edit this entry  
17
Ararat

Ararat

2002
×
Edit this entry  
16
Felicia's Journey

Felicia's Journey

1999
×
Edit this entry  
15
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
Edit this entry  
14
Blanche

Blanche

1971
×
Edit this entry  
12
Exotica

Exotica

1994
×
Edit this entry  
10
Calendar

Calendar

1993
×
Edit this entry  
03
Speaking Parts

Speaking Parts

1989
×
Edit this entry  
26
The Adjuster

The Adjuster

1991
×
Edit this entry  
25
Next of Kin

Next of Kin

1984
×
★★★½
Edit this entry  
19
Diplomacy

Diplomacy

2014
×
Edit this entry  
15
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
Edit this entry  
13
Going Away

Going Away

2013
×
★★½
Edit this entry  
10
Jimmy's Hall

Jimmy's Hall

2014
×
★★
Edit this entry  
15
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Providence

Providence

1977
×
Edit this entry  
08
Sacro GRA

Sacro GRA

2013
×
Edit this entry  
07
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Family Viewing

Family Viewing

1987
×
Edit this entry  
05
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
Edit this entry  
04
Anne of the Indies

Anne of the Indies

1951
×
Edit this entry  
02
Appointment in Honduras

Appointment in Honduras

1953
×
Edit this entry  
01
Scarecrow

Scarecrow

1973
×
Edit this entry  
31
Devil's Knot

Devil's Knot

2013
×
Edit this entry  
27
The Unspeakable Act

The Unspeakable Act

2012
×
Edit this entry  
24
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★
Edit this entry  
20
Dark Touch

Dark Touch

2013
×
Edit this entry  
18
Animal Love

Animal Love

1995
×
Edit this entry  
17
Muriel, or the Time of Return

Muriel, or the Time of Return

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Lunchbox

The Lunchbox

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Murmur of the Heart

Murmur of the Heart

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
11
High Heels

High Heels

1991
×
★★★½
Edit this entry  
08
A Castle in Italy

A Castle in Italy

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
The Young and Prodigious T.S. Spivet

The Young and Prodigious T.S. Spivet

2013
×
Edit this entry  
21
Gun Crazy

Gun Crazy

1950
×
★★★
Edit this entry  
20
What Have I Done to Deserve This?

What Have I Done to Deserve This?

1984
×
★★½
Edit this entry  
19
Far Away

Far Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Touch of Sin

A Touch of Sin

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Chinese Puzzle

Chinese Puzzle

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★
Edit this entry  
23
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★½
Edit this entry  
21
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
A Self-Made Hero

A Self-Made Hero

1996
×
★★★½
Edit this entry  
08
The French Minister

The French Minister

2013
×
★★½
Edit this entry  
07
Me, Myself and Mum

Me, Myself and Mum

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Venus in Fur

Venus in Fur

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Edit this entry