• Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • The Advent Calendar

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★★★

  • The Power

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • American Badger

    ★★

  • The Beta Test

    ★★★★

  • The Toll

    ★★★★

  • Shook

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Hunter Hunter

    ★★★★

  • Knuckledust

    ★★★

  • Paintball Massacre

    ★★½

  • The Bloodhound

    ★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • The Woman with Leopard Shoes

    ★★★

  • Out of This World

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Vicious Fun

    ★★★★

  • The Old Ways

    ★★

  • Hosts

    ★★★½

  • Let's Scare Julie

    ★★

  • The Swordsman

    ★★★★

  • Violation

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Run Hide Fight

    ★★★

  • Enemies of the State

    ★★★★

  • Bloody Hell

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Enforcement

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★★

  • The Rental

    ★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • Cowboys

    ★★★★

  • Scare Me

    ★★★

  • A Little More Flesh

    ★½

  • Escape from Pretoria

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Surge

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★

  • The Dissident

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Benny Loves You

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Tailgate

    ★★★★

  • Sator

    ★★★

  • Villains

    ★★★★

  • Black Site

  • Trespassers

    ★★★

  • Dementia Part II

    ★★★★

  • The Convent

    ★★

  • Book of Monsters

    ★★★

  • FrightFest: Beneath the Dark Heart of Cinema

    ★★★★½