Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★
Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Paintball Massacre

Paintball Massacre

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★★
Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★★
Edit this entry  
02
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Benny Loves You

Benny Loves You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Bloodhound

The Bloodhound

2020
×
★★
Edit this entry  
25
The Power

The Power

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Why Did You Kill Me?

Why Did You Kill Me?

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Sator

Sator

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Violation

Violation

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Escape from Pretoria

Escape from Pretoria

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Without Warning

Without Warning

1980
×
★★
Edit this entry  
08
Surge

Surge

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Dissident

The Dissident

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Cowboys

Cowboys

2020
×
★★★★
Edit this entry