Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Boxing Day

Boxing Day

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Who: Galaxy 4

Doctor Who: Galaxy 4

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Superman IV: The Quest for Peace

Superman IV: The Quest for Peace

1987
×
Read the review Edit this entry  
11
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Superman IV: The Quest for Peace

Superman IV: The Quest for Peace

1987
×
Read the review Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Who: Dragonfire

Doctor Who: Dragonfire

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Who: Delta and the Bannermen

Doctor Who: Delta and the Bannermen

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Who: Paradise Towers

Doctor Who: Paradise Towers

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry