Darren has logged 429 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Who: The Husbands of River Song

Doctor Who: The Husbands of River Song

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Who: Last Christmas

Doctor Who: Last Christmas

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Who: The Time of the Doctor

Doctor Who: The Time of the Doctor

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Who: A Christmas Carol

Doctor Who: A Christmas Carol

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harriet

Harriet

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Waves

Waves

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Count of Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harriet

Harriet

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Risen

Risen

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
For Sama

For Sama

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry