Sort by

damosuzuki has logged 2,669 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Blackwell Ghost

The Blackwell Ghost

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fractured

Fractured

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tersliğe Bak!

Tersliğe Bak!

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Always Watching: A Marble Hornets Story

Always Watching: A Marble Hornets Story

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
This Is Martin Bonner

This Is Martin Bonner

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hangman

Hangman

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The GoodTimesKid

The GoodTimesKid

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
All Is Forgiven

All Is Forgiven

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Embedded

Embedded

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Curse of Aurore

Curse of Aurore

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Shape of Things to Come

A Shape of Things to Come

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
There Is No Evil

There Is No Evil

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Victims

Victims

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scooter

Scooter

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Believe in Santa Claus

I Believe in Santa Claus

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
She Walks the Woods

She Walks the Woods

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Followed

Followed

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Camera Buff

Camera Buff

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Reel Evil

Reel Evil

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wages of Fear

The Wages of Fear

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dream No Evil

Dream No Evil

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Well Wishes

Well Wishes

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fear of Fear

Fear of Fear

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nova

Nova

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Levenger Tapes

The Levenger Tapes

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
What Iva Recorded

What Iva Recorded

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Alice

Alice

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Plague

The Plague

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Burner

Burner

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Collection

The Collection

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Girl Like Her

A Girl Like Her

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nine Minutes

Nine Minutes

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Indigo

Indigo

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Haunting on Fraternity Row

Haunting on Fraternity Row

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
'Gator Bait

'Gator Bait

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry