Sort by

damosuzuki has logged 361 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Raised by Wolves

Raised by Wolves

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Turn Me On, Dammit!

Turn Me On, Dammit!

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Case 347

Case 347

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Real Connection

Real Connection

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Science+

Science+

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Teacher in a Box

Teacher in a Box

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Best Friend

Best Friend

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kinetic

Kinetic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Caronte

Caronte

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Seechers

Seechers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Death of a Vlogger

Death of a Vlogger

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Poseidon Adventure

The Poseidon Adventure

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Set-Up

The Set-Up

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Camgirl

Camgirl

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Floaters

Floaters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Workplace

The Workplace

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Unboxing Video

The Unboxing Video

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Adam 2.0

Adam 2.0

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
No Guarantee

No Guarantee

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Yudie

Yudie

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fenestra

Fenestra

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alone With Her

Alone With Her

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Room 237

Room 237

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
High and Low

High and Low

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Alice Jacobs Is Dead

Alice Jacobs Is Dead

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Desperate? Defeated? Depressed?

Desperate? Defeated? Depressed?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Yours Faithfully, Edna Welthorpe (Mrs)

Yours Faithfully, Edna Welthorpe (Mrs)

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
You Owe Me One

You Owe Me One

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
You and I and You

You and I and You

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Yellow Fever

Yellow Fever

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Words, Planets

Words, Planets

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Woman in Deep

Woman in Deep

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Days Here

Last Days Here

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
He Ran All the Way

He Ran All the Way

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stray

Stray

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Artun

Artun

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Bargain

The Bargain

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Eden

Eden

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Weekends

Weekends

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Walk for Me

Walk for Me

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dentist 2

The Dentist 2

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Caught

Caught

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry