Sort by

Sam has logged 40 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kikujiro

Kikujiro

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Our Hospitality

Our Hospitality

1923
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bao

Bao

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christine

Christine

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scooby-Doo! WrestleMania Mystery

Scooby-Doo! WrestleMania Mystery

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Street Fighter

The Street Fighter

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dante's Inferno

Dante's Inferno

1911
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Butterfly Murders

The Butterfly Murders

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Four Roads

Four Roads

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Born in China

Born in China

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Crow

The Crow

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Entity

The Entity

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Open Windows

Open Windows

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Elvis

Elvis

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Someone's Watching Me!

Someone's Watching Me!

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Whistle and I'll Come to You

Whistle and I'll Come to You

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Stone Tape

The Stone Tape

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scooby-Doo! Return to Zombie Island

Scooby-Doo! Return to Zombie Island

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry