• Scream

    ★★

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Come and Learn with Pibby!

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Golden Hour

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★½

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • Malignant

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Mad God

    ★★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★★

  • Beckett

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Demonic

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Val

    ★★★½

  • Black Widow

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Randy Feltface: Purple Privilege

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Seance

    ★★

  • F9

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • The Sarah Vaccine

  • welcome_home.exe

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Save Ralph