danielle has logged 15 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Watching the Detectives

Watching the Detectives

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Edit this entry  
14
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry