• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Against the Ice

    ★★★½

  • The House

    ★★★½

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★★½

  • Reno 911! The Hunt for QAnon

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Allen v. Farrow

    ★★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Alabama Snake

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Earwig and the Witch

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Investigation

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • Uncorked

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Devs

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • The Outsider

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★½