Sort by

Dan has logged 75 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Serenity

Serenity

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Clerks

Clerks

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dead Man's Shoes

Dead Man's Shoes

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry