Sort by

Dan has logged 88 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry