• Dashcam

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★

  • Men

    ★★

  • Shark Bait

    ★★½

  • Madeleine McCann: The Case Against Christian B

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★★

  • The Northman

    ★★

  • Deep Water

    ★★½

  • Black Crab

    ★½

  • Ambulance

  • X

    ★★★★

  • No Exit

    ★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Dark Glasses

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★

  • All of Us Are Dead

    ★★★

  • The Requin

    ★½

  • You Won't Be Alone

    ★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★½

  • Worzel Gummidge: Twitchers

    ★★★★

  • The Murder of Gabby Petito: Truth, Lies and Social Media

  • Station Eleven

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Landscapers

    ★★★½

  • The Hunt for Bible John

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • A Boy Called Christmas

  • Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

    ★★★

  • Worzel Gummidge: Guy Forks

    ★★★★

  • Finch

    ★★★

  • The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

  • The Rescue

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Last Mountain

    ★★★★

  • When Nirvana Came To Britain

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • You Are Not My Mother

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Ennio: The Maestro

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Kate

    ★★½

  • Copshop

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • The Alpinist

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Rise of the Footsoldier: Origins

    ★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ★★★

  • Surviving 9/11

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Ted Bundy: American Boogeyman

    ★★★

  • Hellbender

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Bull

    ★★★★

  • Freakscene: The Story of Dinosaur Jr.

    ★★★

  • Beckett

    ★★★

  • The Trip

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Cursed

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★