RSS feed for Dan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
IO

IO

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Katie

Katie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
King of Thieves

King of Thieves

2018
×
Edit this entry  
29
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
How It Ends

How It Ends

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Black '47

Black '47

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Rambo

Rambo

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Skyline

Skyline

2010
×
Read the review Edit this entry  
06
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Ivory Game

The Ivory Game

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry