• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★★

  • Deep Water

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Shane

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Red Notice

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★½

  • A Fire Inside

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Silent Night

    ★½

  • My Son

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Aftermath

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Stillwater

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Crisis

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • Censor

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • The Marksman

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Dry

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Let Him Go

    ★★★★

  • Holidate

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Mainstream

    ★½