Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★
Edit this entry  
19
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★
Edit this entry  
19
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★½
Edit this entry  
23
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★½
Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Edit this entry  
03
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★
Edit this entry  
02
Blade II

Blade II

2002
×
★★½
Edit this entry  
01
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Edit this entry  
10
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Room

Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★
Edit this entry  
27
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Edit this entry  
22
Prey

Prey

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★½
Edit this entry  
14
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Edit this entry  
13
Together Together

Together Together

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★
Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Edit this entry  
10
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★★
Edit this entry  
14
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★
Edit this entry  
05
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★
Edit this entry  
19
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★★
Edit this entry