RSS feed for DanBoulet

DanBoulet has logged 45 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Limitless

Limitless

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Edit this entry  
18
Todd Barry: The Crowd Work Tour

Todd Barry: The Crowd Work Tour

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Tig

Tig

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Edit this entry  
18
An Honest Liar

An Honest Liar

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★
Edit this entry  
11
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★
Edit this entry  
11
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★½
Edit this entry  
11
Stripped

Stripped

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
I Know That Voice

I Know That Voice

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Moon

Moon

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
Batman

Batman

1989
×
★★½
Edit this entry  
21
Sign Painters

Sign Painters

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Justice League: Crisis on Two Earths

Justice League: Crisis on Two Earths

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★
Edit this entry  
09
Superman: Doomsday

Superman: Doomsday

2007
×
★★
Edit this entry  
09
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★
Edit this entry  
09
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★★
Edit this entry  
16
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Edit this entry  
07
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Great Outdoors

The Great Outdoors

1988
×
★★★
Edit this entry  
07
Beerfest

Beerfest

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★★
Edit this entry  
07
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★★
Edit this entry  
07
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
07
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★
Edit this entry  
07
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
07
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Pi

Pi

1998
×
★★★½
Edit this entry  
07
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★★½
Edit this entry  
07
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Edit this entry  
07
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Edit this entry  
07
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★★★
Edit this entry  
03
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★
Edit this entry