DanBoulet has logged 64 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
26
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Edit this entry  
25
Being There

Being There

1979
×
★★★★
Edit this entry  
20
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Edit this entry  
28
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★½
Edit this entry  
27
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Edit this entry  
22
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★
Edit this entry  
30
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★½
Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★½
Edit this entry  
27
Phantom of the Opera

Phantom of the Opera

1943
×
★★★
Edit this entry  
26
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Edit this entry  
17
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★½
Edit this entry  
22
Jaws

Jaws

1975
×
★★★½
Edit this entry  
01
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★½
Edit this entry  
11
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
05
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★½
Edit this entry  
29
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Circus

The Circus

1928
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Edit this entry  
14
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Edit this entry  
07
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★½
Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★½
Edit this entry  
17
Tron

Tron

1982
×
★★★
Edit this entry