DanBoulet has logged 37 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★
Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Edit this entry  
10
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★★
Edit this entry  
14
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★
Edit this entry  
05
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★
Edit this entry  
19
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★★½
Edit this entry  
06
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★★
Edit this entry  
14
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★
Edit this entry  
13
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★
Edit this entry  
12
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★
Edit this entry  
08
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★½
Edit this entry  
07
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★
Edit this entry  
30
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★
Edit this entry  
10
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★½
Edit this entry  
09
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Big

Big

1988
×
★★★★
Edit this entry  
01
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★½
Edit this entry  
01
Alien³

Alien³

1992
×
★★½
Edit this entry