Sort by

Dan has logged 581 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Crimes of Stephen Hawke

The Crimes of Stephen Hawke

1936
×
★★
Edit this entry  
30
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Predators

Predators

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Highlander

Highlander

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Secret Santa

Secret Santa

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nightmare Weekend

Nightmare Weekend

1984
×
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vicious Lips

Vicious Lips

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Edit this entry  
23
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Witchcraft V: Dance with the Devil

Witchcraft V: Dance with the Devil

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Haunted Honeymoon

Haunted Honeymoon

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Redirected

Redirected

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Toolbox Murders

Toolbox Murders

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
UHF

UHF

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lift

The Lift

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shark Exorcist

Shark Exorcist

2015
×
½
Edit this entry  
11
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dracula Has Risen from the Grave

Dracula Has Risen from the Grave

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Ice Cream Truck

The Ice Cream Truck

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Witchcraft IV: The Virgin Heart

Witchcraft IV: The Virgin Heart

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
My Little Pony: Best Gift Ever

My Little Pony: Best Gift Ever

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Beyond Outrage

Beyond Outrage

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Otik

Little Otik

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dagon

Dagon

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ritual

Ritual

2012
×
Read the review Edit this entry  
02
Fear of a Black Hat

Fear of a Black Hat

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Invasion, U.S.A.

Invasion, U.S.A.

1952
×
★½
Edit this entry  
02
Dead of Night

Dead of Night

1977
×
★★½
Edit this entry